Anunț
Instituția Publică Oficiul Amenajarea Teritoriului, Urbanism, Construcții și Locuințe (IP OATUCL) cu sediul: mun. Chișinău, str. Independenței 6/1, angajează
SPECIALIST PRINCIPAL ÎN SERVICIUL COMUNICARE.
Cerințele candidatului:
- Să dețină studii superioare sau medii de specialitate;
- Să cunoască limba română;
- Capacitate de comunicare;
- Cunoașterea unei limbi străine constituie un avataj;
- Cunoașterea Microsoft Office (Word, Excel);
- Persoanlitate dinamică, comunicativă, organizată.
Descrierea postului :

- Asigură un flux informaţional eficient între directorul instituției și direcțiile din cadrul instituției.

- Elaborează și redactează documente, informări, comunicări generale;

- Înregistrează documentele înterne și externe primite sau trimise prin e-mail, oficiul poștal etc...

CV-ul îl puteți expedia pe adresa de email: admin@oatucl.md
Sau puteți apela la următarele nr. de telefon:
Tel. 022 77-68-18,
Mob. 067255855

CONTABIL cu experiență în domeniul proiectării în ramura construcțiilor.
- Să dețină studii superioare de specialitate;
- Cunoaşterea legislaţiei RM;
- Cunoştinţe de operare la calculator: Word, Excel, Internet, Soft Contabil, Programul 1C;
- Experiență de muncă în domeniu – 5 ani;

- Asigură documentarea faptelor economice ale instituției şi reflectarea acestora în contabilitate;
- Pregăteşte dispoziţiile de plată spre achitare, conform planului de finanţare, în contextul clasificaţiei bugetare;
- Contabilizează și înregistrează facturile furnizorilor și ale clienților.

Tel. 022 77-74-00,
Mob. 067255855, 069006348.